candling دندان ایرانی سرگرمی سرگرمی

candling: دندان ایرانی سرگرمی سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار بین الملل در ذهن اردوغان چه می‌گذرد؟

معامله، دیگر معامله عفرین در ازای ادلب نیست بلکه بازگشت هر دو منطقه ادلب و عفرین به سیطره دولت سوریه در ازای بازگرداندن کُرد‌ها به مرحله ماقبل شش سال گذشته هست.

در ذهن اردوغان چه می‌گذرد؟

در ذهن اردوغان چه می گذرد؟

عبارات مهم : ترکیه

معامله، دیگر معامله عفرین در ازای ادلب نیست بلکه بازگشت هر دو منطقه ادلب و عفرین به سیطره دولت سوریه در ازای بازگرداندن کُرد ها به مرحله ماقبل شش سال گذشته هست. یعنی همزیستی با نظام کنونی سوریه و کاستن از سطح توقعات جدایی طلبانه کُردها. دقیقا همانند آنچه که در کردستان عراق اتفاق افتاد.

به گزارش فرارو، عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه رأی الیوم، طی یادداشتی در همین روزنامه به بررسی اهداف نهایی رجب طیب اردوغان؛ مدیر جمهور ترکیه، از حمله به سوریه پرداخت و نوشت: بعد از عدم پاسخ آمریکا به درخواست های کمک رهبران یگان های مدافع خلق کُرد، آن ها به بشار اسد، مدیر جمهور سوریه، و دولت او روی آوردند.

در ذهن اردوغان چه می‌گذرد؟

بیانیه حکومت خودمختار کُردی در عفرین تاکید کرد که “منطقه عفرین، بخش جدانشدنی از سوریه است و اکنون این منطقه در معرض یک تجاوز وحشیانه قرار دارد. امری که تمامیت ارضی سوریه و نیز جان غیرنظامیان مقیم در عفرین را به خطر می اندازد.”

عطوان افزود: این لحن تازه و نامأنوس جهت دولت سوریه، تاکنون هیچ تصویر العمل عملی و سریع از سوری دمشق در پی نداشته هست. این مسئله، این نظر که اردوغان با چراغ سبز روسیه و عدم مخالفت کشور عزیزمان ایران و سوریه به عفرین حمله کرده را معتبر می سازد.

معامله، دیگر معامله عفرین در ازای ادلب نیست بلکه بازگشت هر دو منطقه ادلب و عفرین به سیطره دولت سوریه در ازای بازگرداندن کُرد‌ها به مرحله ماقبل شش سال گذشته هست.

حزب اتحاد دموکراتیک کُردی که کنترل دو منطقه عفرین و منبج را در دست دارد، در طول شش سال گذشته، مستقل از دمشق عمل کرد و هرگز حاکمیت سوریه بر این دو شهر و سایر مناطق شمال سوریه را به رسمیت نشناخته بود. حتی با درخواست روسیه جهت ورود ارتش سوریه به این دو شهر جهت جلوگیری از هرگونه هجوم ترکیه را نپذیرفت و ترجیح داد به هم پیمانان آمریکایی اش اتکا کند.

عطوان با اشاره به گله مندی های ساکنان شمال سوریه از سیطره حزب اتحاد دموکراتیک نوشت: دولت سوریه، با کُرد های سوریه به شکل مثبتی واکنش‌ها کرد که همتایان آن ها در سایر کشور ها مثل آن ندیده بودند. قبل از بحران و در اثنای آن، دولت سوریه، ظرف چند هفته به ۳۰۰ هزار کُرد که از ترکیه فرار کرده بودند، شهروندی داد. طبق نظر بسیاری از مسئولان دولت سوریه، پاسخ کُردها، از پشت خنجر زدن و همکاری در پروژه های تجزیه طلبانه آمریکایی بود.

سردبیر روزنامه رأی الیوم ضمن طرح پرسش هایی راجع به اهداف اردوغان نوشت: یک روزنامه نگار ترکیه ای که خواست نامش ذکر نشود، وجود تماس های سری و فعال بین ترکیه و سوریه در این روز ها جهت هماهنگی مواضع در قبال دو منطقه عفرین و ادلب را تایید کرد. این منبع در تماسی گفت: “اردوغان بعد از سیطره بر عفرین، آن را کاملا به نیرو های روسی تحویل خواهد داد. نیرو های روسیه نیز به نوبه خود، این مناطق را به دولت سوریه خواهند داد.” این به معنی ورود ارتش سوریه به عفرین هست. همین مسئله، سرد بودن پاسخ رسمی دولت سوریه به درخواست های کمک مقامات کُردی عفرین را تفسیر می کند.

در ذهن اردوغان چه می‌گذرد؟

به گفته این روزنامه نگار ترکیه ای، آنچه اردوغان را خشمگین کرد، افتادن بخش بزرگی از سلاح های آمریکایی بدست حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) بود. سلاح هایی که آمریکا جهت ارتش دموکراتیک سوریه ارسال کرده بود.

اردوغان به خوبی می داند که برگزاری انتخابات زودهنگام در سال آینده حتمی خواهد بود و بزرگترین مشکلی که او و حزبش با آن مواجه هستند، وجود ۳.۵ میلیون آواره سوری هست. جهت اینکه از این مسئله خلاص شود و در انتخابات شکست نخورد، باید جهت آن راه حل سریعی پیدا کند.

معامله، دیگر معامله عفرین در ازای ادلب نیست بلکه بازگشت هر دو منطقه ادلب و عفرین به سیطره دولت سوریه در ازای بازگرداندن کُرد‌ها به مرحله ماقبل شش سال گذشته هست.

در ادامه یادداشت آمده: اردوغان جهت مسئله آوارگان سوری دو راه حل دارد: نخست: تسریع سقوط نظام سوریه و بازگشت طبیعی این آوارگان به شهر ها و روستاهایشان و دوم: استقرار آنان در مناطق امن در داخل سوریه. عفرین یکی از این مناطق امن هست. سرنگونی نظام سوریه، غیرممکن شده است و مستقر کردن این آورگان در داخل سوریه جز با نوعی موافقت سوریه و ارتش آن ممکن نیست.

این روزنامه نگار در آخر نوشت: معامله، دیگر معامله عفرین در ازای ادلب نیست بلکه بازگشت هر دو منطقه ادلب و عفرین به سیطره دولت سوریه در ازای بازگرداندن کُرد ها به مرحله ماقبل شش سال گذشته هست. یعنی همزیستی با نظام کنونی سوریه و کاستن از سطح توقعات جدایی طلبانه کُردها. دقیقا همانند آنچه که در کردستان عراق اتفاق افتاد.

در ذهن اردوغان چه می‌گذرد؟

واژه های کلیدی: ترکیه | سوریه | اردوغان | روزنامه | روزنامه نگار | رجب طیب اردوغان | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz